×

Lanberg: inteligentne czujniki zalania, otwarcia oraz czadu

Lanberg: inteligentne czujniki zalania, otwarcia oraz czadu

Zalanie, wtargnięcie czy zatrucie tlenkiem węgla to zjawiska nie tylko niepożądane, ale i niebezpieczne. W dbaniu o bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców mogą pomóc akcesoria firmy Lanberg – czujniki zalania, otwarcia okien i drzwi czy czadu.

Nowoczesne technologie są w stanie wyręczać nas w wielu codziennych czynnościach, również w dbaniu o własne bezpieczeństwo. Dla osób, które chcą w sposób inteligentny i niewymagający znacznego wysiłku zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, firma Lanberg oferuje kilka rodzajów czujników. Jednym z nich jest Lanberg SR-1105. Monitoruje on stężenie tlenku węgla, czyli popularnego czadu, w powietrzu.

 

Gdy poziom tego gazu staje się niebezpieczny, czujnik automatycznie alarmuje mieszkańców, chroniąc ich przed poważnymi konsekwencjami, z zatruciem i śmiercią włącznie. Urządzenie ma kształt dysku o średnicy 90 mm i jest zasilane baterią, dzięki czemu można je zamontować w dowolnym miejscu, z dala od gniazdek. Zamontowane ogniwo ma wystarczać na 10 lat użytkowania. Dodatkową jego zaletą jest wbudowana funkcja termometru. Urządzenie kosztuje około 120 zł, co przy szacowanej żywotności daje 12 złotych rocznie.

 

Mniej, bo około 70 zł trzeba wydać na inteligentny czujnik zalania Lanberg SM01-WS01. Jak podkreśla producent, jest to urządzenie, które ma wyróżniać się kompaktowym rozmiarem i łatwą instalacją oraz obsługą. Proces konfiguracji z użyciem darmowej, multiplatformowej aplikacji Tuya ma zajmować nie więcej niż 1-2 minuty.

 

Zasilane przy pomocy dwóch baterii typu AAA jest w stanie wysłać do 6000 raportów. Z siecią łączy się przy pomocy modułu WiFi 802.11b/g/n. Identyczną technologię łączności i żywotność na jednym komplecie “paluszków” cechuje się inteligentny czujnik otwarcia lub zamknięcia drzwi lub okna Lanberg SM01-DS01. On także współpracuje z ekosystemem Tuya Smart, pozwalając na łatwą integrację z innymi akcesoriami IoT.

 

Inwestując w inteligentny czujnik zalania (SM01-WS01), czujnik otwarcia/zamknięcia drzwi, lub okna (SM01-DS01) użytkownik zyskuje możliwość tworzenia scenariuszy uwzględniających zarówno te, jak i inne urządzenia automatyki domowej. Cena detaliczna w przypadku ostatniego z wymienionych wynosi około 69 zł. Wszystkie zaprezentowane czujniki są już dostępne w polskich sklepach.

 

Zdjęcia i karty produktu są dostępne pod poniższymi linkami:

 

 

Opublikuj komentarz