Zalman GigaMax ZM550-GVII – pięćset plus dla PC z potencjałem
Zalman GigaMax ZM550-GVII to zasilacz, który ma oferować wiele za całkiem niewiele. Kompaktowa jednostka legitymuje się certyfikatem 80 Plus Bronze, ma moc 550 W i płaskie kable. Producent podkreśla wysoką jakość użytych komponentów i udziela na sprzęt 5-letniej gwarancji.
Zasilacz Zalman GigaMax ZM550-GVII to jednostka mająca podbić serca użytkowników szukających wysokiej jakości w niewygórowanej cenie. Model oferuje 550 W mocy, co wystarczy do zbudowania wydajnego PC do gier. Zachowuje przy tym wysoką sprawność, która dochodzi do 88%, co potwierdza certyfikat 80 Plus Bronze. W parze z powyższymi osiągami ma iść trwałość i niezawodność konstrukcji.
W zasilaczu Zalman GigaMax ZM550-GVII producent zastosował wyłącznie aluminiowe kondensatory, które mają wytrzymywać temperatury rzędu 105 stopni Celsjusza. Na pokładzie znalazły się też filtry przeciwzakłóceniowe EMI, konwertery napięcia DC-DC i aktywny układ PFC. Kluczowe elementy są zaopatrzone w radiatory, a chłodne powietrze do wnętrza pompuje dwunastocentymetrowy wentylator z łożyskowaniem FDB.
Producent wyposażył jednostkę w płaskie okablowanie, które sprzyja cyrkulacji powietrza w obudowie i powinno być prostsze w organizacji. Całości dopełnia szereg zabezpieczeń chroniących podłączony sprzęt: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP i OTP. Zasilacz Zalman GigaMax ZM550-GVII jest już dostępny w polskich sklepach. Jego sugerowana cena wynosi około 170 zł. Sprzęt jest objęty pięcioletnią gwarancją.
Dane techniczne:
- wymiary: 150 x 140 x 86 mm
- standard ATX: v2.31
- wentylator: 120 x 120 mm, łożyskowanie FDB
- PFC: aktywne
- sprawność: certyfikat 80 Plus Bronze
- efektywność 85% dla 20% i 100% obciążenia
- efektywność 88% dla 50% obciążenia
- zabezpieczenia: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP, OTP
- okablowanie:
- ATX 24-pin x1
- EPS 4+4 pin x1
- PCI-E x1 (sumarycznie 2 x 6+2 pin)
- SATA x1 (sumarycznie 3 x SATA)
- SATA / IDE x1 (sumarycznie 2 x SATA, 1 x IDE)
- IDE / FDD x1 (sumarycznie 2 x IDE, 1 x FDD)
- Typ okablowania: płaskie, niemodularne
Opublikuj komentarz