Category Archives: Sprzęt komputerowy

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic — popularny skaner w wersji z programem Readiris Dyslexic

image007

IRIScan Desk 6 to kultowa już seria jedynych w swoim rodzaju podręcznych skanerów. Warto jednak zaznaczyć, że kilka miesięcy temu producent uzupełnił ją o specjalny model dla osób zmagających się z dysleksją.

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic to podręczny skaner z pojedynczym sensorem 21 MP, który jest w stanie szybko rejestrować dokumenty o maksymalnym formacie A3. Zapisane obrazy mogą być dostępne w formie JPG/PDF/Excel/Word. Urządzenie posiada również opcję nagrywania dźwięku i wideo w 30 klatkach na sekundę, a także funkcję TTS (Text-to-Speech) służącą do tworzenia ebooków (ePub) lub plików MP3 czy WAV.

Omawiane urządzenie w dużej mierze korzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. Skaner jest w stanie wykrywać strony/okładki książek i może reagować na zmianę kartek. Produkt posiada również funkcję automatycznego spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy nawet programowego usuwania palców przytrzymujących kartki.

 

Skaner wyróżnia się ergonomiczną, składaną konstrukcją umożliwiającą korzystanie z niego nie tylko przy biurku, lecz nawet w czasie podróży. Urządzenie posiada cztery lampy LED i zasilane jest z popularnego portu USB. Całość cechuje się gustownym, stonowanym designem, a o poręczności skanera Desk 6 Pro przekonali się już m.in. YouTuberzy oraz nauczyciele prowadzący zdalne zajęcia.

IRIScan Desk 6 Pro w niniejszej wersji zawiera aplikację Readiris Dyslexic przeznaczoną dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Program posiada m.in. funkcję czytania na głos wskazanego tekstu czy opcję powiększania/pomniejszania tekstu dla lepszej czytelności. Readiris Dyslexic jest kompatybilny z narzędziem Zamiana mowy na tekst (MS) i obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów i multimediów.

 

Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic dostępny jest w polskich sklepach w cenie od ok. 1600 zł.

Dane techniczne skanera IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic:

 • maks. rozmiar dokumentu: A3
 • szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
 • wbudowane lampy LED: 4
 • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
 • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
 • Interfejs: USB 2.0
 • zasilanie: z portu USB
 • formaty wyjściowe:
  1. Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
  1. e-book: ePub,
  1. audio: MP3, WAV
 • wymiary: 39,6 x 12 x 28,2 cm
 • waga: 1150 g
 • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
 • preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic

Pod tym linkiem znajduje się porównanie skanera IRIScan Desk 6 z innym modelami IRIScan Desk.

Zalman Alpha 36 — chłodzenie AiO kompatybilne z najnowszymi podstawkami AMD i Intela

image010 (1)

Firma Zalman wprowadziła właśnie do sprzedaży nowe chłodzenie AiO o oznaczeniu Alpha 36. Specyfikacja techniczna wskazuje, że produkt powinien przypaść do gustu komputerowym entuzjastom nieuznającym kompromisów.

Zalman Alpha 36 to nowoczesne chłodzenie typu AiO (All-in-One) wyróżniające się innowacyjną konstrukcją pompy z potrójnym przepływem wody. Producent zastosował nowatorski system zapobiegania przeciążeniom poprzez rozdzielenie dopływu i odpływu chłodziwa na trzy ścieżki. Rozwiązanie to powinno zapewnić maksymalną wydajność chłodzenia.

 

Całość wyróżnia się przyciągającym wzrok designem. Warto zwrócić uwagę na pokrywę pompy, która została zaprojektowana w taki sposób, by dało się ją obrócić o 360 stopni. Użytkownik może więc zamontować chłodnicę w wybranej przez siebie pozycji. Pozostając jeszcze przy kwestiach wizualnych nie sposób nie wspomnieć o efektownych iluminacjach zapewnianych przez ekskluzywny projekt ARGB. Chętni mogą dostosować podświetlenie do własnych potrzeb.

 

Do pozostałych cech chłodzenia Zalman Alpha 36 należy zaliczyć sterownik PWM pozwalający na kontrolę prędkości obrotowej wentylatorów, a także gumowe podkładki minimalizujące ich drgania. Producent chwali się również, że produkt posiada wytrzymałą plecioną tuleję odporną na wahania temperatury i wysokie ciśnienia. Omawiany model jest kompatybilny z najnowszymi podstawkami AMD i Intela (AM5 / LGA 1700).

 

Chłodzenie Zalman Alpha 36 jest już dostępne w sklepach w cenie od ok. 400 zł. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją.

Dane techniczne chłodzenia Zalman Alpha 36 dostępne są tutaj.

PowerWalker VI 2000 RLP — kompaktowy zasilacz UPS o dużej wydajności energetycznej

image007

PowerWalker VI RLP to seria zasilaczy awaryjnych o niewielkich gabarytach, która składa się z trzech modeli różniących się wydajnością energetyczną. Środkowy model VI 2000 RLP stanowi propozycję, która powinna zadowolić każdego użytkownika.

PowerWalker VI 2000 RLP to zasilacz typu Line-Interactive o wysokości 2U, którego zadaniem jest pełnienie roli menedżera kontaktów elektrycznych. Zasilacz charakteryzuje się wydajnością energetyczną na poziomie 2000 VA / 1800 W, współczynnikiem mocy wyjściowej o wartości 0,9 i czystą falą sinusoidalną. Takie parametry pracy powinny w zupełności wystarczyć do zapewnienia typowych obciążeń w stresowych sytuacjach.

Ważną zaletą urządzenia jest możliwość jego zdalnej obsługi. Model VI 2000 RLP może być bezprzewodowo konfigurowany przez aplikację PowerMaster, za pomocą której można zaplanować zdalne przełączanie, restart, jak również reorganizację harmonogramu dla każdego z dostępnych gniazd. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zasilacz ulokować nawet w trudno dostępnych miejscach, zwłaszcza, że w zestawie znaleźć można specjalną tacę do zarządzania kablami oraz dodatkowe uchwyty do montażu.

PowerWalker VI 2000 RLP obsługuje zestawy wymienialnych akumulatorów Battery Pack, za pomocą których można samodzielnie wydłużyć czas pracy urządzenia. Na wyposażeniu urządzenia znalazł się również ekran LCD, port USB z technologią Human Interface Device (HID), inteligentne gniazdo dla kart komunikacyjnych oraz port RS232 do komunikacji z serwerem. Istotną zaletą produktu może okazać się również opcja wyboru prądu ładowania.

Zasilacz PowerWalker VI 2000 RLP jest dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 2480 zł.

Dane techniczne urządzenia są dostępne tutaj.

Obejrzyj prezentację produktu na YouTube: PowerWalker VI RLP

Zalman P30 — nowoczesna obudowa o niepowtarzalnym designie

image007

Obudowy komputerowe z panelami ze szkła hartowanego nie są dziś czymś nadzwyczajnym. Mimo to niektóre projekty potrafią przyciągnąć wzrok entuzjastów, a Zalman P30 może być tego idealnym przykładem.

Zalman P30 to nowoczesna obudowa typu Micro-ATX Mid-Tower, która pomieści w sobie wyłącznie płyty główne w standardzie mATX i Mini-ITX. Całość wyróżnia się minimalistycznym, aczkolwiek bardzo efektownym designem z dwoma połączonymi ze sobą bezramkowymi panelami ze szkła hartowanego w rolach głównych. Zapewniają one panoramiczny widok na zainstalowane wewnątrz podzespoły i cechują się łatwym, beznarzędziowym systemem montażu.

 

Producent zadbał nie tylko o niepowtarzalny wygląd swojego nowego produktu, ale również o odpowiedni system wentylacji. W środku znalazły się trzy preinstalowane wentylatory ARGB o średnicy 120 mm. Co więcej, na pokładzie nie zabrakło filtrów przeciwkurzowych. Jeden znalazł się na górze, drugi na dole, a na bocznym panelu umieszczono dwa dodatkowe filtry magnetyczne. Całość powinna zatem przypaść do gustu wymagającym graczom i entuzjastom liczącym na niskie temperatury i niezakłóconą pracę podzespołów.

 

Zalman P30 wyróżnia się również przemyślanym systemem prowadzenia przewodów. Za sprawą kilku rozmyślnie umieszczonych otworów użytkownik będzie w stanie sprawnie ukryć wszystkie niezbędne kable zasilające. Wart uwagi jest też interfejs I/O, który znajduje się w nietypowym miejscu, tuż pod bocznym panelem ze szkła hartowanego. Na jego wyposażeniu znalazł się przycisk zasilania, gniazdo mini-jack 3,5 mm, port USB-C oraz USB-A 3.0.

 

Wnętrze omawianego modelu jest niezwykle przestronne jak na ten typ obudowy. W środku można ulokować nawet sześć dodatkowych wentylatorów, dwa radiatory (do 360 mm na górze), do trzech dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 172 mm, kartę graficzną o długości aż 420 mm oraz zasilacz o długości do 200 mm. Firma Zalman wprost przyznaje, że wewnątrz można zamontować nawet niestandardowy wodny system chłodzenia.

 

Obudowa Zalman P30 została wyceniona na ok. 320 zł.

Dane techniczne obudowy Zalman P30 dostępne tutaj.

Zalman i3 NEO TG White — przestronna obudowa w białym kolorze

i3-NEO-TG_WH_01

Białe komponenty komputerowe z biegiem czasu stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego zatem, że producenci starają się nadążać za trendami i prezentują również coraz więcej obudów w wyróżniających się jasnych barwach. Zalman i3 NEO TG White to najnowszy tego przykład.

Zalman i3 NEO TG White to obudowa ATX Mid-Tower, w której można zainstalować płytę główną w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. Całość wyróżnia się przezroczystym frontem ze szkła hartowanego, a także montowanym na zawiasach szklanym bocznym panelem o grubości 3 mm. Użytkownicy mogą więc liczyć na szybki wgląd na podzespoły, a także maksymalnie ułatwiony dostęp do wnętrza obudowy.

 

Produkt posiada aż cztery wbudowane wentylatory ARGB Infinity Mirror o średnicy 120 mm. Trzy z nich znajdują się z przodu, a czwarty rotor znalazł się w tylnej części. Można zatem spodziewać się doskonałej wentylacji, ale nie tylko. Jak sugeruje oznaczenie wentylatorów, zostały one wyposażone w kontroler ARGB zapewniający efektowne i łatwe do modyfikacji podświetlenie.

 

Model i3 NEO TG White ma wyróżniać się również odpowiednią ochroną podzespołów przed kurzem. W tym celu na pokładzie znalazły się trzy łatwo zdejmowalne filtry magnetyczne, które zostały usytuowane na górze, na dole oraz na froncie. Ważny atutem mogą okazać się także spore możliwości rozbudowy rzeczonej obudowy. Wewnątrz można ulokować nawet cztery dodatkowe wentylatory oraz trzy radiatory (do 360 mm na froncie).

 

Jeśli natomiast chodzi o miejsce na podzespoły, w środku można zamocować chłodzenie procesora o wysokości do 162 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm. Warto wspomnieć też o funkcjonalnym panelu I/O z trzema gniazdami USB (dwa w standardzie 3.0). Całość cechuje się wymiarami 415 x 219 x 484 mm i waży 5,8 kg.

 

Obudowa Zalman i3 NEO TG White jest już dostępna w sklepach w cenie od ok. 270 zł. Dostępny jest także czarny wariant kolorystyczny.

Dane techniczne obudowy Zalman i3 NEO TG dostępne tutaj.