Osiągi konsol potrafią zachwycić

osiagi_konsol_potrafia_zachwycic.jpg

Niegdyś największe wrażenie na miłośnikach nowych technologii oraz tematyki informatycznej robiły doniesienia o nowych procesorach oraz modułach pamięci RAM instalowanych w komputerach osobistych. Teraz również ma to znaczenie, ale gracze zakochani w konsolach wolą raczej śledzić doniesienia o zmianach zachodzących w przypadku tych urządzeń. Dzieje się naprawdę sporo, albowiem najnowsze generacje konsol wyraźnie zdystansowały pecety pod względem szybkości działania oraz mocy obliczeniowej. Wystarczy proste porównanie. Aktualnie na topie są komputery z procesorami czterordzeniowymi, a niemała część użytkowników zadowala się i cieszy jednostkami wyposażonymi w dwa rdzenie.

Najnowsza edycja konsoli PlayStation oferuje z kolei osiem rdzeni i do tego 8 GB pamięci operacyjnej, która gości również w komputerach, ale nadal rzadko. To dość obrazowa statystyka, która sporo wyjaśnia. Komputery (i te stacjonarne, i laptopy) będą oczywiście coraz szybsze i doskonalsze, głównie po to, by sprostać wymaganiom graczy. Nie brakuje jednak opinii, że tempo działania konsol będzie rosło szybciej. Z drugiej strony pojawiły się ostatnio głosy, że rynek konsol doszedł już do ściany w materii osiągów i mocniejsze urządzenia po prostu nie będą przydatne.

Pamiętajmy jednak, że swego czasu Bill Gates prorokował, że Internet nigdy nie będzie potrzebny masom ludzi i pozostanie niszowym wynalazkiem. Wiemy, jak bardzo nie trafił z tą prognozą, więc i z rozwojem konsol lepiej zachować ostrożność. Gracze mają się z czego cieszyć, jednak osoby nie zainteresowane taką rozrywką nie mają zbyt wielu okazji, aby w praktyce skorzystać z potencjału tych zasobów. Ich komputery są póki co wyraźnie wolniejsze, a konsole nie służą na ten moment do niczego innego oprócz grania. Wynika z tego jasno, jak ważną grupą konsumentów są gracze, skoro to z myślą o nich powstają tak potężne podzespoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>