×

Mobilny postęp – Nintendo 3DS

Mobilny postęp – Nintendo 3DS

mobilny_postep_nintendo_3ds.jpg

Spore sukcesy Game Boya sprawiły, że Nintendo odważniej poruszało się na rynku przenośnych konsol. Skutkiem tego była premiera modelu Nintendo DS, który doczekał się czterech odsłon, z których dwie są nadal produkowane i oficjalnie sprzedawane. Wyróżniał ja większy, lepszej jakości wyświetlacz, mocniejsze osiągi i możliwość komunikowania się w technologii bezprzewodowej z innymi urządzeniami. Udoskonalonym wariantem było Nintendo 3DS, które wciąż należy do najbardziej cenionych i najchętniej kupowanych konsol mobilnych na świecie.

Swoją premierę miało w czerwcu 2010 roku podczas branżowych targów E3. Jedną z najważniejszych cech tej konsoli jest obsługa widoku trójwymiarowego bez konieczności używania specjalnych okularów. Umożliwia to wykorzystanie w konstrukcji wyświetlacza funkcji autostereoskopii. Na tym jednak nie koniec udogodnień.

Nintendo 3DS poza klasycznym trójwymiarem korzysta także z rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality). Dzięki dołączonym do urządzenia papierowym kartom gracz ma możliwość wyświetlania dodatkowych trójwymiarowych efektów. Cennym prezentem dla graczy wiernych marce Nintendo była wsteczna kompatybilność 3DS z oprogramowaniem poprzednich mobilnych konsol z serii DS.

Sterowanie grami, oprócz klawisza krzyżakowego oraz przycisków przywołujących na myśl Game Boya, umożliwia także dolny ekran dotykowy przypominający znany z laptopów touchpad. Wbudowane kamery (jedna przednia i dwie tylne) pozwalają na zapis obrazu, a także korzystanie z wspomnianej technologii rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu oraz kodekom konsola N3DS pozwala także na odtwarzanie filmów w trójwymiarze. Firma Nintendo porozumiała się w kwestii przekazywania materiałów z wytwórniami Disney, DreamWorks oraz Warner Bros, a także ze stacjami telewizyjnymi British Sky Broadcasting i Eurosport.

Opublikuj komentarz