Fenomen „Wiedźmina”

Każdego roku w świecie gier komputerowych pojawiają się interesujące pozycje. Chodzi tutaj zarówno o kolejne edycje najpopularniejszych gier, jak też o zupełnie nowe gry, które w szybkim czasie zyskują wiernych fanów. Rzadko się zdarza, że powszechnym uznaniem cieszą się produkcje wywodzące się z naszego kraju i chociażby dlatego warto powiedzieć kilka słów o największym naszym sukcesie ostatnich lat, czyli o dwóch edycjach gry „Wiedźmin”. Omawiana pozycja stworzona została na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Tytułowy Wiedźmin to główny bohater większości jego książek, który wśród fanów fantastyki jest postacią kultową. W świecie gier, bohater ten zrobił niemalże taką samą furorę, jak w kręgach literackich i nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest on bardzo oryginalną i interesującą postacią. Oczywiście, na atrakcyjność gry komputerowej składa się nie tylko dobra fabuła, ale również szata graficzna. W przypadku „Wiedźmina” jest ona naprawdę znakomita.

Warto dodać, że niektóre filmiki, które pojawiają się w grze zostały wykonane przez samego Tomasza Bagińskiego, czołowego polskiego grafika, który ostatnio zasłynął stworzeniem spotu promującego igrzyska w Soczi. „Wiedźmin” został entuzjastycznie przyjęty nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach świata. Świadczyć może o tym wysoka sprzedaż oraz pochlebne recenzje. Jeśli ktoś pasjonuje się grami komputerowymi osadzonymi w fantastycznym świecie, to z pewnością powinien sprawdzić omawianą pozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>